Národná kopaná

Autor: Peter Gregor | 18.2.2018 o 12:58 | (upravené 18.2.2018 o 13:06) Karma článku: 1,77 | Prečítané:  467x

... to je keď do teba kopú vlastní. A keď už si dosť dokopaný, tak môžeš aj niečo povedať. Tak do toho ...

 

Slovo politika sa stalo synonymom toho najnechutnejšieho čo si vie človek predstaviť. Nemôžem tvrdiť, že som prekvapený, trend je naozaj svetový. Ale aj keď niekto vyjadrí úprimnú snahu s tým niečo robiť, ako by sa pokĺzol na hrane a namočil sa po členky. To stačí aby každému okolo vykrútilo nos.

 

Keď som lietal v novembri s podpisovými hárkami a presviedčal náhodných okoloidúcich a keď sme zbierali podpisy pre podporu slobodnej pro-európskej liberálnej myšlienky hneď vedľa hnedej presily, ktorá sa trhá od EU, za čo od nej veľmi rada berie dotácie, vtedy som ešte netušil že za hlupáka nebudem na ulici ale doma.

 

Je to naozaj vtipné ak ma cudzí človek nálepkuje neomarxizmom. Nikdy ma nevidel, nikdy sa so mnou nebavil a hneď ma odpísal.  Ešte väčší vtip je  ak niekto na všeslobodnom webe, kde pod hlavičkou v nazi-design uverejní text hodnotiaci knižku, ktorej ako prvé skomolí názov. (https://slobodnyvyber.sk/boris-kacani-progresivne-slovensko-znamena-ovela-viac-statu-migrantov-dani/) Ten názov je z troch slov a to posledné je mimo rovnako ako je v článku mimo každé ďalšie tretie slovo. Stalo sa ... Ale ak niekto tento výtvor zdieľa a šíri (veď preto bol zmontovaný) mi už vtipné nepríde. A ak ten niekto je blízky človek, od koho by som čakal podporu v akomkoľvek snažení, aj keby bolo evidentne pomýlené, vtedy som z toho smutný.  Ale išiel som do toho dobrovoľne, tak si to musím vyžrať.

 

Mediálne šialenstvo okolo progresívcov ma zaskočilo. Mám rád keď sa to melie, ale toto je naozaj rockenrol. Jedna obyčajná knižka, kde je nejaká vízia, myšlienka, ktorá nie je programom, doktrínou, len akýmsi obrazom toho ako by sme to chceli mať, sa stane niečim, po čom sa vozia ostrieľaní politici, ekonómovia, nacisti, demokrati .. skrátka každý kto vie prečítať titulok z Topky.sk. Následne sa títo ľudia obujú do nejakého Štefunka, Šimečku, Biháriovej ... potom sa obujú do nejakých ďalších synov a dcér bežných ľudí. A potom sa do nich obujú vlastní rodičia a priatelia ...  Ale obuť sa a ísť na stretnutie s nimi priamo v teréne ich nenapadne. Boja sa tejto konfrontácie alebo im je to tak jedno a chcú si len kopnúť?

 

Sú politické subjekty ktoré majú v prieskumoch 2% a nikto ich nerieši. Prečo? Prečo riešia práve ľudí, ktorí si to celé platia zo svojho, ktorí počúvajú a idú do rozhovoru s každým na ulici. Prečo nálepkujú až dehonestujú ľudí, ktorí sú znechutení rovnako ako oni len sa s tým odmietajú zmieriť. Prečo, ak majú pocit, že sa mýlia neprídu a nepredložia svoje argumenty, nepresvedčia, nepomôžu keď dvere sú otvorené a uši nastavené?

 

Pretože sa stala vážna vec! Prišiel niekto, zaklopal, počkal na „vstúpte“ pozdravil, podal ruku, opýtal sa ako sa darí a či môže pomôcť v spoločnosti kde je štandardnom vykopnúť dvere, narobiť krik, prefackať každého okolo, prípadne ho rovno okradnúť, kopnúť do zadku a s krikom zmiznúť.

 

Progresívci sa nerobia lepšími ani múdrejšími. Dostanú naložené vo veľa debatách, pretože nie sú v rétorike cvičení ako ich konkurenti s právnickým vzdelaním, ktorí sa zavádzaním a kľučkami živia a ktorých trénujú mediálny mágovia. Nemajú múdre odpovede na hlúpe otázky. A majú to o to ťažšie, že vyzerajú podozrivo aj v krčme, kde im často veľa ľudí nerozumie. Preto sú odsúdení aspoň na opovrhujúci pohľad alebo rovno na preventívnu facku. Veď predsa štangasti už majú dávno vo všetkom jasno a nejaký zasran, ktorý vyštudoval bohvieakú zahraničnú univerzitu nič o živote nevie. Sú to príliš mladí ľudia a netrápi ich smutná minulosť tejto krajiny. Hľadajú na čo byť hrdí a veľa toho nenachádzajú. Preto sú občas ochotní prehliadnuť malé zakopnutia inak veľkých ľudí v spoločnosti, kde stačí naozaj málo aby letel kameň a treba neskutočne veľa aby letelo obyčajné „ďakujem“.

 

Historická skúsenosť naozaj káže zadupať týchto ľudí bez toho aby sme im dali šancu, pretože nerobia veci tak ako sa robili doteraz. Ale kam sme to dotiahli vieme. Dotiahli to tam progresívci? Sú v politike pár mesiacov. Žiadne dieťa sa nerodí zlé. Zlým sa ale môže stať, pretože svet okolo ho to naučí. Čo tak prekročiť vlastný tieň, dať tomu decku šancu a vychovať ho? Pokojne mu môžem dať výchovné zaucho, každé to potrebuje​. Tú šancu sme dali horším. Naozaj si radšej kopneme? Len potom nebuďme prekvapení keď kopú do nás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico je späť, ako prvého vytrestá Kisku

Keď treba zmasakrovať ústavu, vždy sa nájde koalícia ochotných.


Už ste čítali?