Počúva tu niekto?

Autor: Peter Gregor | 4.10.2019 o 17:58 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  608x

Ak chceme spolu žiť, musíme krotiť hlavne seba.  Tváriť sa, že posledný zápas kryptokonzervativizmu o populistické pseudohodnoty nebude, je iba ticho pred búrkou. Všetci zbroja a nikomu sa do toho vlastne už ani nechce.

Sme unavení a vieme, že to môže skončiť zle pre všetkých. Náš boj nie je ani náš. Len nás štvú proti sebe. Múdrejší jedinci už pochopili účel a márnosť tejto vojny.

Tí slabší na oboch stranách barikády strácajú nervy. Majú toho dosť, nevidia koniec, nepamätajú si prečo to začalo a jedine čo chcú je neprehrať. Nevedia, čo to znamená. Su presvedčení, že ich pravda je dobrá pre všetkých ale najmä pre tých oproti. Robia to už len preto, aby boli všetci ako oni. Straty - nevoliči sú už takmer fatálne. Radosť majú len konšpiračné hy-e-ny.

 

Riziko, že po bitke príde urobiť poriadok ubliakaný neonázi z vlečky na svätom koni so svätou konšpiráciou vytesanou neošvabachom na kamennej tabuľke je nočnou morou pre každého, kto to vidí z vonka a sladký happy end pre masy lenivých a unavených doma.

Vládnej zdochline sa oplatí už aj tento kalkul. Prostitúcia a vydieranie sú už dávno jej legitímnymi nástrojmi. Keď ide o život morálka je vždy prvá obeť. Mamon je ich život. Dno už neexistuje, hanba plače v kúte a utišuje takmer mŕtvu spravodlivosť. Tak málo chýbalo do .... totality.

Až vražda nás prebrala. Asi s tým už nikto ani nepočítal.

 

Občas ale treba streliť aspoň do vzduhu. Aby druhá strana vedela, že súper nespí. Ak by zaspal bola by to predsa katastrofa. Nebolo by proti komu bojovať, boli by zbytoční a niekto by si to mohol všimnúť.

A možno nestrieľa ani jedna strana. Nikto výstrel nevidel, ale všetci počuli. Zdochlina má vždy nabité a nedovolí nikomu ani spať a už vôbec prímerie. Riziko, že by sme otvorili oči a myseľ ešte stále hrozí. Ale čo so zablúdenou guľkou?

 

Ak sa v materniciach našich žien, posteliach iných chlapov a rozpočte krajiny hrabe odborník, ktorému by nikto nezveril ani venčiť psa, išiel rozum na pivo a nechali sme to zájsť ďaleko. Stačí málo ku konštrukciám ako “nie interupciám”, lebo aj tak nemáme cesty do nemocníc, kde ich aj tak nemá kto urobiť.

Ak sa celibátnicky klérus prechádza s nacistami po Mierovom námestí a chce niekomu prikazovať rodiť ... čo vlastne chce? Tu u mňa končí slovenčina. Takto ma nevychovali.

 

A zrazu je tu skupina s patentom na rozum, ktorá v mene vyššieho cieľa potrebuje záruku, že zlo bude porazené. Aj za cenu streľby do vlastných. Pre zmenu samotnú urobila pramálo. Vie to, preto kričí a tvári sa dôležito. Hodnoty sú nepodstatné, straty sú druhoradé. Je jedno za čo, hlavne to treba vymeniť. Znova?

 

Čo má byť, to bude.

 

Ak tu po sebe začneme hádzať kamene, budeme mať hlavy na kašu. Všetci. Pretože na druhej strane sa už dúfam vyhádzali z munície a čakajú na tú našu. Kto hodí ten prvý a kto ten posledný kameň? Kto chce takýto boj a prečo?

 

Ja som práve kameň odhodil vážení. Je to jediné a dobré riešenie. Bol ťažký a mohol mi padnúť na nohu.

 

Vlastne je neskoro. Obete už majú pomníky a krv na chodníku stále neschne. Starý systém definitívne zlyhal. Konečne. Na Slovensku nepoznáme vývoj. Iba zlom. Tak to konečne zlomíme a skúsme aj vývoj.

 

Zase, už tretíkrát sa postavím pod svoje vlajky vo svojom tričku so svojim letákom pred barikády a budem počúvať, prečo a ako som súdený, neželaný a zlý aj keď som jeden z nás a chcem iba jedno.

Počúvať je vraj účinná zbraň, kameň je primitivizmus. Tam kde lietajú nie je dobrá budúcnosť, iba kopa šutrov.

Tretíkrát a naposledy budem počúvať a čakať či sa niekto z vás pridá, aby malo význam niečo povedať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Máme polarizovanú spoločnosť, komunikácia premiéra ju prehlbuje

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?