Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bahno ako bahno (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Presne a trefne ste vystihli stav tejto spoločnosti. Súhlasím s každým písmenkom.
 

Nezmysel, nič nevystihol

Je to osoba s jednoduchým uvažovaním. Jemu uniklo, že všetky spomenuté prípady sa týkajú spoločensky-vedných disciplín. To sú tie, kde prevládajú slohové práce a vedy je tam ako šafránu. Počet študujúcich je možno 100 krát väší ako počet tém na diplomovku. Preto sa tie témy a diplomovky každým rokom opakujú, ale na ich úrovni v ekonomike absolútne nič nezávisí. Ja osobne som presvedčený, že v týchto odboroch robiť diplomovku na 60 strán je veľký nezmysel. Slohové práce vôbec neposkytujú informácie o vedomostiach.

Úplne ináč je to napríklad v technických odboroch, kde zadávateľ požaduje vypracovať konkrétny technický projekt. Keďže technika a technológia postupuje mílovými krokmi, budúci projektant sa musí spoliehať na svoje čerstvé vedomosti a schopnosti. Staré projekty sú mu nanič, keďže sú neaktuálne a cez odbornú oponentúru neprejdú. Ja som technik, ale mám známosti aj v medzi ekonómami. A tí všetci to priznávajú. Tu si spomínam na jedného bratislavského statika, ktorému padali budovy. Až toto je vážny problém a stále nie je známe, kto mu schválil diplom. Študujúci robia ročníkové práce, skladajú každý semester skúšky a na záver štátne záverečné skúšky a projekt do diplomovky. Tu je jadro problému a zatiaľ (až na toho jedného statika) všetko funguje.

Chápem, že v slohových prácach sú najlepší žurnalosti, ale oni nepíšu o odbornosti. Len kritizujú, ale žiadna zodpovednosť. Tak nerobiť zbytočnú paniku.
 

Autor

Každý máme svoj uhol pohľadu. A práve tento fakt je pre niekoho konečnou v argumentácii. Autor má diplom na UCM FMK, čistá humanita. Ten diplom mám z prác na tému autorských práv a duševného vlastníctva. Obhajoba bola jednoduchá. Vtedy tomu na SK nerozumel nikto. A predsa sa to týka aj vašich "technických" odborov. Napríklad.
 

Možno patríte k tým zvyšným 5%

humanitných. Ale z toho nevyplýva korektnosť vašich úsudkov.
Môj technický odbor: v roku 1971 bol vypustený na trh prvý 8-bitový mikroprocesor na jednom čípe Intel 8008 aj s technickou dokumentáciou. Ústav technickej kybernetiky SAV nasledujíci rok 1972 poslal na EF SVŠT zopár tém na diplomovku. Ja som zobral tému: Navrhnúť paralelný počítačový systém (multiprocesorový) na báze Intel 8008 (16 ks) komunikujúcich prostredníctvom spoločnej pamäti. Moja diplomovka bola opajcnutá so zmenenou titulnou stranou na Výskumná správa k Štátnemu plánu základného výskumu XY podtéma Paralelné výpočtové systémy. Autori ja a môj školiteľ. Iste chápete, že ja a ani moji kolegovia zo školy sme nemali čo odpísať. Výskumná správa prešla riadnou oponentúrou. To len pre illustráciu technického odboru. Analógia bola u stavbárov, strojárov, chemických technológov a podobne.
Moju rodinu tvoria ja a tri ekonómky. Jedna socialistická a dve už trhové. Iste uznáte, že ja mám informáciu z prvej ruky a teda sa nejedná o uhol pohľadu. V ekonómii sa odpradávna opajcovávali referenčné diplomovky s občasnou obmenou. PC, Word ani Internet ešte neexistovali. Aj moja manželka jednu takú referenčnú vytvorila (5%). Dcéry už to mali trochu jednoduchšie, zdrojov na Internete bolo podstatne viac. Ale vždy to bol kompilát existujúcich zdrojov. Najťažším problémom pre pedagógov mimo praxe bolo dodávať témy na diplomovky. Ja som to mal už v technickej praxi jednoduchšie, sám som dodal niekoľko tém pre svoju Alma mater.
Je nezmyslom hodnotiť úroveň školstva podľa opajcnutých diplomoviek. Školstvo má zabezpečiť potrebnú úroveň vzdelania. A k tomu záverečné slohové práce na 60 strán v niektorých humanitných odboroch asi veľa neprispievajú. Nehovoriac o poddimenzovaní pedagógov, ktorí tú úroveň spoluvytvárajú.
 

Tak toto

je mimoriadne uletený názor. Teda nie matelko a jeho podvodnícke konanie, ale spoločenskovednosť odboru môže za jeho plagiát. Lebo veď v prírodných (poťažmo technických) vedách sa klamať nedá.
Nuž, dá, milý pane. A ako! Zrejme málo sledujete aféry, keď aj v tých najprestížnejších svetových časopisoch zameraných na prírodné (exaktné) vedy vyšli šarlatánske “štúdie”, opísané, podvodné, nekompetentné, a to aj napriek recenznému procesu.
Nie pane, žiaden vedecký smer nie je uchránený od podvodníkov, zlodejov a klamárov. Ani prírodovedné či technické odbory. V tom to nie je. Omyl. Váš. Neospravedlňujete zlodejov a podvodníkov, prosím.
 
Hodnoť

Predvolební morálni etalóni ?

To fakt ? Asi je medzi nami veľký rozdiel. Kedysi po 89tom tam zopár bolo, ale posledné veľmi dlhé roky som o žiadnych etalónoch ani nechyroval. Iba ak by tak, že Blaha je riadny etalón a mohol by som pokračovať.
 
Hodnoť

 

Bože, zrazu sú všetci dokonalí a morálne nepoškvrnení. Rozdiel medzi vysokoškálkom Kollárom a Matovičom je ten, že Matovič študoval denné štiúdium na riadnej vysokej škole. To obnášalo, každý semester, získať množstvo zápočtov a skúšok, pričom niektoré sú náročnejšie ako celá diplomovka so štátnicou dokopy. Kollár absolvoval pofidérnu vysokú školu, nikto sa nezaoberal tým, či vôbec chodil do školy, či ho tam niekto niekedy videl, aké skúšky a zápočty dostal a od koho. Diplomovka nie je svätý grál a nie je to obraz o kvalite študenta. Je to formálne zavŕšenie štúdia. Tá najtvrdšia práca, to sú zápočty a skúšky. Pri 5 ročnom štúdiu to môže byť cca 45 zápočtov a 45 skúšok. Podľa toho súďte absoloventa. Pýtajte si jeho index. Ten by ma viac zaujímal ako diplomovka.
 

 

Diplomovka ozaj nie je ten hlavný problém, ale Matovičov morálny profil od samého začiatku. 20 M za položenie Radičovej vlády, detektor lži, povalonie Radičovej vlády, ešrébacke nahraté Prochádzku keď mu rástli percentá, podrazy na Hlinu a Kisku, ponižovanie Sulika. To je len malý výber jeho dokonalosti a nepoškvrnenisti. Akých ľudí dovliekol do parlamentu? Kde sú, čo robia? Aké sú ich názory? Kde je volebný líder p. Šofranko? Aké sú kvality p. Tabak. Atď, atď... Nič netreba. Všetko vyrieši LenOn. Aj bez diplomovky... Aby sa nevrátil Fico. Btw, nechcem aby sa vrátil Fico, ani Hlas...
 

953726

Ako sprtávny slák drístaš: kde sú kvality poslancov ako je Galis. Kvorka a ďalší: Galis známy to rečník, ten sa navystupoval pri riešeniach v parlam,nte, Fico mu prihral umelé ihriská, pán poslanec zarobil ako sme sa dozvedeli nikoho neuprednostnil, pokiaľ nerdal 20 tisíc? Kvorka je odborník na 16 ročné Rómly a ich preťahovanie. A takto by sme mohli menovať ďalších.
diplomovky sa s prepáčením opisovali a dávali robiť aj predtým, vznikla situácia, že si to nikto nevážil, lebo nemali váhu.
Chápem, že vládnuť na Slovensku bez diplomovky je nemožné. V
Angrlicku opremier John Major nemal ani stzrednú, ani vysokú školu a ani diplomovku... Tisícky diplomoviek sa odpísali, vyrobili zas penize, ale toto je kritérium. VŠ a univerzity toako robili, že sa to rtakto zdehonestovalo?
Nezastávam nikoho, keby len diplomovky bnoli u nás problém, kde sa krtadnú milióny a miliardy, ožobračujú sa ľudia, neriešia sa ani elementártne problémy. Hlavne, že je o čom kecať. Ozaj pán Fico: ako ste obhajovali svoju diplomovkun na policajného zboru? Na obhajobe boli poslucháči - policajti. Viem z rozprávania priameho úťčaastníka, ako dobre sa narehotalio?!
 

To

všetko je pravda a zároveň to nič nemení na veci o čom píše kolega, na ktorého reaguješ. Matovič je morálny odpad Slovenska, pochybný klamár, podvodník a zlodej. A to som sa pohrával s myšlienkou, že mu dám vo finále hlas. Bŕŕŕ. Až mi je zle pri tej myšlienke.
 

 

Sorry, nepochopil som čo ste chceli povedať. Ci len to klasické slovenské "veď aj oni kradli, tak prečo nie aj my"... No my sme tu tuším chceli a chceme lepšie, slušné Slovensko.
 

 

Obhajujete, že kradnúť,klamať a podvádzať je úplne v poriadku?
 
Hodnoť

Tu nejde ani tak o diplomovku ale o to

co to hovori o charaktere tohto cloveka. Ak by bol cestny ako to sam o sebe stale tvrdi tak ak nestihal vysoku skolu tak mal studium prerusit. Ale nie, on zaplatil niekomu aby mu napisal zaverecnu pracu co je samozrejme podvod. Ak takto pristupil k studiu tak preco mame verit ze takto nepristupoval aj k podnikaniu len si spomente na uctovnictvo a mamkinu fabiu .. Kde skoncili miliony za volby pocas tych rokov v politike .. nebol to len dalsi biznis model?
Toto je ako pise autor len spicka ladovca, cela vlada je tu uz pomaly 5 mesiacov a za ten cas tu len nepocuvame o nicom inom len o corone. Uz hadam viacerym svitlo ze nie len mi ale cely svet to velmi nezvladol a ze pocuvat len epidemiologov bola chyba. Preco teraz ked mame ovela uvolnenejsie pravidla a prakticky uz nic nie je uplne zatvorene mame mensie prirastky chorych ako na zaciatku .. nestacilo len zaviest hygienicke pravidla, 2m odstupy, ruska v obchodovh a doprave a nic nezatvarat, nemuseli sme teraz riesit obrovsku ekonomicku krizu o ktorej dosahoch vladny politici ocividne nemaju sajnu.
 

 

O tom charaktere je to sice pravda, ale treba si uvedomit, ze vlada su vlastne nasi SLUHOVIA (ministri). A u sluhu ti v zasade nevadi, ci ziskal svoje sluhovske zrucnosti na vysokej alebo inej skole alebo ci v predchadzajucom zamestnani ukradol strieborne lyzicky. Treba od neho vyzadovat poriadnu pracu, pozerat mu na prsty a keby robil nieco nekale, dobre ho po tych prstoch klepnut. A rovnako by sme sa mali spravat k nasim politikom. Oni su tu pre nas, nie my pre nich.
 

Neviem ako vam

ale mne by rozhodne vadilo kebyze moj sluha v predchadzajucom zamestnani kradol strieborny pribor.
 

 

Dobrych sluhov je ako safranu, casto nemame inu moznost len prijat aj takych, co kradnu pribory. Ale treba casto kontrolovat pocet lyziciek a vidliciek.
 

Prezident

Klaus ukradol v priamom prenose i pero!
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Ako dalej

Ako dalej je podla mna velmi jednoduche - hlavne treba vo volbach volit slusnejsich a schopnejsich politikov a politicke strany. Z toho, co mame v parlamente, su volitelne len dve najmensie strany. Tiez nie su idealne, ale nic lepsie zatial nemame. Zvysok su vacsi alebo mensi populisti a extremisti. Toto ale nie je ziadna nova informacia, to bolo jasne uz pred volbami. Na Slovensku volia ludia stale taketo politicke strany a potom cakaju, ze uz bude dobre. Nie, nebude. Kym tu budeme volit populistov a extremistov, tak lepsie nebude.
Takze pred volbami sa pozerat, kto ma na kandidatke schopnych ludi a kto tam ma len ludi s peknymi recickami alebo medialne zaujimave tvare, ktore vlastne nic neponukaju. Pretoze my uz konecne potrebujeme reformy, inak budeme len zaostavat. A na reformy potrebujeme ludi, ktori maju schopnosti aj odvahu ich realizovat. Tlacovky so socialnymi balickami su len cesta dole.
 

Presne tak...

Matelko neurobí/nedovolí žiadnu reformu, jeho vláda je premárnená príležitosť a stratený čas. Stratifikácia nemocníc, vysokých škôl, daňový systém... zabudnime.
S Boriskom budú predstavovať na tlačovkách balíčky ako fico...
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 911
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 388
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 338
 4. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 291
 5. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 276
 6. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 230
 7. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 228
 8. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 221
 9. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 220
 10. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 220

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?